Održana konferencija na temu: „Korišćenje tehnologije za sprečavanje korupcije u javnim nabavkama i jačanje poslovnog integriteta“.

Održana konferencija na temu: „Korišćenje tehnologije za sprečavanje korupcije u javnim nabavkama i jačanje poslovnog integriteta“.

Dana 30. i 31. marta 2026. godine, u organizaciji Kancelarije Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal, organizovan je regionalni događaj u Podgorici pod nazivom „Korišćenje tehnologije za sprečavanje korupcije u javnim nabavkama i jačanje poslovnog integriteta“, na kome su učešće uzeli i predstavnici Kancelarije za javne nabavke.

Tom prilikom su predstavljene nove smernice Kancelarije Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal i diskutovano je o sistemima elektronskih javnih nabavki i digitalizaciji procesa javnih nabavki.

Predstavnici institucija zaduženih za kreiranje politika javnih nabavki i borbu protiv korupcije, nadzornih institucija i privatnog sektora iz zemalja zapadnog Balkana i šire, imali su priliku da razmene iskustva iz navedenih oblasti.